zicherka.pl od kuchni

Blog ekipy zicherka.pl

Aplikacja na iPhone i Androida

with 4 comments

Chciałbym Wam dzisiaj opisać apkę, która od kilku dni jest ogólnodostępna, a którą mieliśmy przyjemność „wyprodukować” (a dokładniej dorobić odpowiednią mapę do platformy Layar). Może dla osoby obeznanej w lokalach w swoim mieście wyda się zupełnie zbędna ;) ale zaręczam Wam, że przydaje się jak jesteśmy w rejonach których dobrze nie znamy albo (lub wręcz przede wszystkim!) dla tych wszystkich, którzy do nas przyjeżdżają!

Platformy: iPhone, Android (podobno wersja na Symbiana jest w trakcie produkcji).
Do pobrania ZA DARMO w iTunes tutaj:
http://itunes.apple.com/us/app/layar-reality-browser/id334404207
a na androidzie bezpośrednio z telefonu.

Szukamy aplikacji LAYAR. Instalujemy, następnie wybieramy zakładkę LOCAL i tam pojawi się ZICHERKA o ile będziecie w zasięgu woj. śląskiego, lub poprzez zakładkę SZUKAJ (wpisujemy „zicherka” lub „katowice”). Wybieramy mapę ZICHERKA.PL i wczytujemy.

Możliwości:

1. SZUKANIE - możemy szukać po:

a) w zasięgu 500m do 5km od miejsca w którym się znajdujemy

b) poprzez kategorie miejscówek

c) poprzez wpisanie słów kluczowych np. „karaoke”, „kręgle”2. Mapa ze znalezionymi punktami:

ogólnie do 50 miejscówek z zakresu od miejsca w którym się znajdujemy lub wg. kryteriów z zakładki ustawień szukania.

3. Wykaz znalezionych miejsc na mapie z przybliżoną odległością oraz odnośnikiem do WWW gdzie można sprawdzić opinie o danym lokalu.

4. I coś co trudno opisać słowami – punkty są nałożone na siatkę i wraz z obracaniem się z telefonem aplikacja pokazuje w którym kierunku znajduje się dana lokalizacja. Trudne do wytłumaczenia więc może ten filmik przybliży o jaki bajer chodzi:

W tej chwili baza obejmuje ponad 800 (!!!) miejscówek i codziennie dochodzą nowe. To wersja 1.0 naszej mapy, będziemy cały czas uzupełniać i poprawiać błędy. Jak ktoś ma odpowiedni sprzęt to zapraszam do testowania i zgłaszania ew. błędów.

ps. ta technika zwana jest „augmented reality” a po „naszemu”: poszerzona rzeczywistość. Okrzyknięta jednym z hitów 2010 na świecie, w Polsce jeszcze mało znana. Trudno powiedzieć co z tego wyniknie ;)

ps2. przydaje się w momentach gdzie jest potrzeba wyjścia do konkretnego lokalu a nie możemy sobie przypomnieć czy jeszcze w okolicy nie ma jakiejś kawiarni, bilarda etc ;)

ps3. oczywiście to jest darmowe. Po prostu wykorzystaliśmy możliwości gotowej platformy + udostępniliśmy naszą bazę miejscówek. „żeby żyło się lepiej” ;)

Written by admin

Lipiec 19th, 2010 at 5:35 pm

Posted in Uncategorized

4 Responses to 'Aplikacja na iPhone i Androida'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Aplikacja na iPhone i Androida'.

 1. Genialne!!!! tego mi brakowalo na iPhone!

  Beton

  22 lip 10 at 23:53

 2. pomysł sam w sobie świetny, popieram i będę korzystał.

  mam pytanie z nieco innej beczki: czy możliwe takie przedstawianie wydarzeń na stronie, by dało się je wyeksportować? innymi słowy: czy da się je przedstawić w formacie *.ics? byłoby to duże ułatwienie, bo sporo ludzi korzysta z różnego rodzaju kalendarzy, do których dane wydarzenie możnaby zaimportować i ustawić stosowne przypomnienie.

  miguelm75

  26 lip 10 at 16:59

 3. można się nad tym tematem zastanowić, był już taki pomysł ale został odłożony na później jak już nie będzie pilnych rzeczy do poprawy.

  admin

  26 lip 10 at 18:01

 4. @miguelm75: dzięki za propozycje, dopisałem to do naszego sugestera, być może więcej osób zagłosuje za taką funkcją. http://zicherka.sugester.pl/

  admin

  26 lip 10 at 18:06

Leave a Reply